Haber

Beyaz Saray Biden ve Salman’ın telefon görüşmesini duyurdu

Beyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden ile Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman’ın telefon görüşmesi yaptığını, görüşmede İsrail ile Filistin arasındaki çatışmaların ele alındığını bildirdi.

ABD Başkanı Joe Biden ile Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman telefon görüşmesi yaptı. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, liderlerin Orta Doğu bölgesindeki durumu görüştüğü belirtilerek, “Başkan, ABD’nin ister devlet ister devlet kaynaklı olsun terör tehditleriyle karşı karşıya kalan ABD ortaklarının savunmasına tam destek verdiğini doğruladı.” Devlet dışı aktörler.”

Açıklamada, “İki lider, bölge genelinde istikrarın korunması ve çatışmaların yayılmasının önlenmesi amacıyla daha geniş diplomatik çabaların sürdürülmesi konusunda mutabakata vardı” ifadesine yer verilirken, liderlerin Mısır’dan Gazze Şeridi’ne insani yardım ulaştırılmasından memnun oldukları ifade edildi ve şöyle devam edildi: ” Sivillerin her zaman gıdaya, suya ve tıbbi yardıma erişimi var.” “Bu amaç için çok daha fazlasına ihtiyaç olduğunu kabul ettiler.”

Açıklamada, liderlerin Hamas’ın elindeki rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamak için devam eden çabaları memnuniyetle karşıladığı, her iki liderin de rehinelerin derhal serbest bırakılması çağrısında bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, liderlerin, İsrail ile Filistin arasındaki çatışmaların sona ermesinin ardından İsrail ile Filistinliler arasında sürdürülebilir bir barış için çalışmanın önemini vurguladıkları ve liderlerin yakın uyum içinde kalma konusunda mutabakata vardıkları belirtildi. -WASHINGTON

haber-samandag.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu