Haber

TFF, Süper Lig’deki 4 kulübü PFDK’ya sevk etti

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Trendyol Süper Lig’den 4 kulübü Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk etti.

TFF’den yapılan açıklamaya göre, F.Bahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, hakem ve diğer maç görevlilerine yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK’ya sevk edildi. Antrenör ayrıca sportmenlik dışı davranışları ve hakaretleri nedeniyle de disiplin cezasına çarptırıldı.

Beşiktaş Kulübü, sosyal medyadaki sportmenlik dışı davranışları, hakem ve diğer maç görevlileri hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK’ya sevk edildi. Beşiktaş Başkanı Ahmet Işık Çebi’ye de sportmenlik dışı davranışları, hakem ve diğer maç görevlileri hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle disiplin cezası verildi.

Siyah-Beyazlıların teknik direktörü Burak Yılmaz, Bitexen Antalyaspor karşılaşmasının ardından hakem ve diğer maç görevlileri hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK’ya sevk edilen bir diğer isim oldu.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan, F.Bahçe maçı sonrası yaptığı röportajda hakem ve diğer maç görevlileri hakkında hakaret, sportmenlik dışı davranışlar ve açıklamalarda bulunması nedeniyle disiplin cezasına çarptırıldı.

VavaCars Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında yaptığı açıklamalar ve sportmenlik dışı davranışları nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.

sason-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu