Haber

Niğde Belediyesi sel felaketinin ardından onarım ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor

Niğde Belediyesi, Amas bölgesinde meydana gelen sel felaketinin ardından bir yandan onarım çalışmaları yürütürken, diğer yandan sel nedeniyle oluşan çamurlu yerleri temizliyor. Bölgede yaşanan doğal afet ve sel felaketinin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor.

Sel felaketinin ilk saatlerinden itibaren Niğde Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri gece boyunca müdahale ederek afetin etkilerini en aza indirmeye çalıştı ve yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için büyük çaba sarf etti. Ekipler, şiddetli yağış ve ardından gelen sel nedeniyle yollarda oluşan hasarları onarırken, mağdur olan vatandaşları da kurtardı. Belediye ekipleri selin ardından hızla kriz masası kurarak hasar tespit çalışmalarına başladı.

çamur temizlendi

Niğde Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, sel nedeniyle oluşan çamurlu yerleri yıkayarak temizledi. Vatandaşların konut ve bahçelerinde biriken çamurları temizleyen Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalarını sürdürdü.

Izgaralar temizlendi

Niğde Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından sel sonrası tıkanan siperler temizlenerek sonraki yağışlarda oluşabilecek tıkanıklıkların önüne geçildi.

İlk andan itibaren sahadayız

Önder Özdemir, “Sel ve afetlerin önüne geçmek için yağmur öncesi olduğu gibi her yağmur sonrası siperlerimizi temizliyoruz” diyen Lider Özdemir, “Ülkemizde sel felaketine müdahale için ilk andan itibaren sahadayız. Amas Bölgesi tüm araçlarımızla, teçhizatımızla, personelimizle, Devlet burada, biz buradayız. Biz buradayız, her zaman vatandaşımızın yanındayız” dedi. Önder Özdemir, “Ekiplerimiz sürekli teyakkuz halinde, yaraları sarmak ve mağduriyetleri en aza indirmek için çalışmalarımıza hep birlikte devam edeceğiz” diyerek, tüm Niğde halkına sel felaketi dileklerini iletti. – NİĞDE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu