Haber

Libya petrol üretimini günde 2 milyon varile çıkarmayı planlıyor

Libya Ulusal Petrol Şirketi Lideri Ferhat bin Kıdara, günlük üretimi 2 milyon varile çıkarmak amacıyla petrol ve gaz sektörü için stratejik plan geliştirmeye başladıklarını açıkladı.

Ulusal Petrol Kurumu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Bin Kıdara, yönetim kurulu üyeleri, petrol şirketleri yönetim kurulu liderleri, genel müdürler, daire müdürleri ve stratejik program ofisi ekibiyle ülkenin doğusundaki Bingazi kentinde bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Bin Kıdara, başkanı olduğu Kurumun dünyadaki petrol sektöründeki değişim ve gelişmelere ayak uydurmak amacıyla Amerikan şirketi “Kearney” ile mutabakat zaptı imzaladığını bildirdi.

Bin Kıdara, Kearney’in bu planın uygulanmasını üstlenecek olan stratejik programlar ofisinin kurulmasını ve ayrıca Libya’daki petrol ve gaz bölümünün yönlendirilmesi ve geliştirilmesine yönelik birçok girişim, proje ve programın sorumluluğunu üstleneceğini belirtti.

Ulusal Petrol Şirketi Lideri Bin Kıdara, Libya’yı dünyanın en önemli elektrik üreten ülkeleri arasına sokma konusunda tartışmacı bir vizyona sahip olduklarını, bunun için petrol ve gaz bölümünde köklü bir değişikliğe ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Dünyada alternatif güç arayışı ve petrolden vazgeçilmesi gibi zorluklar yaşandığı için üretimi artırmak için yeni stratejiler oluşturulması gerektiğini vurgulayan Bin Kıdara, günlük üretimi 2 milyona çıkarmak için stratejik plan geliştirmeye başladıklarını söyledi. varil.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) üyesi olan Libya, şu anda günde yaklaşık 1 milyon 200 bin varil petrol üretiyor.

haberhizan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu